Nepracujeme proti sobě, pracujeme společně

Diskriminace pracovních migrantů je tlačí do práce za ponižujících podmínek, v nejhorším případě na černo a zcela bez zákonné ochrany, a tak z nich dělá levnou pracovní sílu. Přitom cizinci, kteří přicházejí pracovat k nám za našich podmínek, představují pro domácí uchazeče o práci mnohem méně nebezpečnou konkurenci než ti, kteří zůstávají doma a dřou tam za žebráckou mzdu a zcela bez práv v robotárnách nadnárodních firem, které takto levně vyrobené zboží dovážejí k nám. Navíc pracovní migranti nejen obsazují pracovní místa, ale také u nás žijí a nakupují zboží a služby, čímž zvyšují domácí poptávku a přispívají k tvorbě nových pracovních míst.

To všechno soustavně ignorují naši přední politici a vysocí státní úředníci, kteří přijímají iracionální postoje nacionalistů. Cizinecký odbor Ministerstva vnitra vede kampaň proti přistěhovalcům. Ministerstvo prosazování asociálních věcí se do ní zapojilo rozhodnutím nevydávat pracovní povolení nekvalifikovaným cizincům ani jim je neprodlužovat. Nejen že takový postup omezuje lidská práva, je diskriminační a protiústavní, ale především pod heslem ochrany pracovního trhu jej ve skutečnosti hrubě poškozuje.

Protestní happening na Palackého náměstí 10. 5. 2012

Výstava skalniček u Faustova domu

Licence Creative Commons
Vystavené fotografie (díla) nafotil, není-li uvedeno jinak, Honza Macháček. Jejich šíření a použití podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko . Šíření a použití děl jiných autorů upravují licence dle jejich volby, o podmínkách je nutno se domluvit s jednotlivými autory.